Kdy Nemasirovat?

Alena Šulcová říj 21 2023 Zdravotní rady
Kdy Nemasirovat?

Úvod do Tématu: Kdy Nemasirovat?

Takže, o čem budeme dneska mluvit? O masážích! Asi se teď ptáte, co já, Alena, pes Líza a masáže máme společného, že? No, odpověď je jednoduchá. Jsem zarytá masážní junkie! Užít si masáž, tu správnou, kvalitní a odbornou, to je pro mě vrchol blaha. Ale co když je masáž někdy špatná? Co když někdy může ublížit místo pomoci? Existují skutečně situace, kdy bychom masáže měli vynechat? Své zkušenosti a názory na tuto problematiku sdílím v tomto článku. Pojďme se na to tedy ponořit!

Případy, Kdy Masáže Raději Vynechte

Abychom začali, je důležité mít na paměti, že masáže nejsou vhodné pro každý stav nebo okolnosti. I když masáže mohou být skvělé pro zmírnění stresu a napětí, existují určité situace, kdy by mohly naopak uškodit. Jednou z nich je například těhotenství. V prvním trimestru těhotenství se doporučuje masáže vynechávat, neboť mohou vyvolat bolesti nebo dokonce potrat. Stejně tak lidé trpící kardiovaskulárními problémy nebo vysokým krevním tlakem by měli být opatrní při používání těchto terapií.

Vetřelci na těle: Když Vás Trápí Infekce

Rovněž při různých infekcích se masáže nevhodností. Mluvíme tady o jakýchkoliv infekcích, nejen těch kůžních. Bakterie a viry se totiž masáží mohou dostat do krevního oběhu a rychle se šířit po těle. A ani rozsáhlé záněty nejsou tím pravým časem pro masáž. Podobně je na tom situace, kdy máte na těle modřiny, řezné rány nebo jiná poranění. Tady platí jednoduché pravidlo: Vše, co bolí, nechte raději v klidu a nenamáhejte to.

Králové a Královny Léčení: Léky a jejich vliv na masáže

Pokračujeme do další problematiky, a to ovlivňování masáží léky. Může za to průchodnost krevních cév, která je nutná pro účinnost mnoha léků. Hlavně pokud užíváte léky na ředění krve, je třeba být opatrný. Hrozí totiž vznik podlitin. Stejnou pozornost vyžadují i léky, které ovlivňují vnímání bolesti. U nich se totiž může stát, že masér při masáži překročí hranice toho, co je ještě zdravé.

Konečná Stanice: Kdy raději zvolit alternativní metodu

A konečně, masáže by měly být vynechány i v případě, že máte na těle nějaký novotvar nebo jste po operaci. Masáže mohou totiž přinést alergické reakce, nebo dokonce vyvolat metastáze u některých druhů rakoviny. Je důležité poslouchat své tělo a rozpoznat, kdy je masáž vhodná a kdy naopak škodlivá. Při pochybnostech je vždy nejlepší se obrátit na odborníka. A nezapomeňte, že existuje mnoho alternativních technik pro ulevu od stresu a napětí, které mohou být bezpečnější v určitých situacích. Například jogu, meditaci nebo akupunkturu.

Kdy už jste byli naposledy na masáži? Nebo jaké jsou vaše oblíbené relaxační aktivity? Napište mi do komentářů, těším se na vaše zkušenosti a názory.

Podobný příspěvek, který se vám může líbit