Vakuoterapie: Co to je a jak vám může pomoci

Klára Dvořáková lis 12 2023 Zdraví a wellness
Vakuoterapie: Co to je a jak vám může pomoci

Úvod do světa Vakuoterapie

Jako malá věcíčka, co to občas něco napíše na internet, jsem zvědavá, a tak jsem se rozhodla vám přinést nějakou novou informaci. Říkáte si, proč to zmiňuju? No, protože dnes budu mluvit o vakuoterapii. Téhle línii jsem se rozhodla vydat a začala jsem se touto alternativní metodou léčby zabývat. A jistě jsem nejedna, kdo o ní slyší poprvé a tak Vás vezmu na malou vzdělávací cestu.

Vakuoterapie je postup léčby, který pracuje na principu vakua - a ne, to není ten černý díra ve vaší peněžence po Vánocích, přátelé! Je to takový prázdný prostor a tento postup využívá jeho sil, aby mohla nastartovat tělo k regeneraci. Ale pojďme na to postupně, samozřejmě v detailu, abyste věděli přesně, o čem mluvím.

Historie a princip Vakuoterapie

Vakuoterapie, známá také jako vakuumterapie, má kořeny v tradiční čínské medicíně, kde byla jako terapeutická metoda používána již po tisíce let. Pak se postupně rozšířila do celého světa. Tato metoda zahrnuje přiložení průhledných kelímků na pokožku, které vytváří podtlak a na povrch tažená kůže začne krvácet do malých podkožních kapilár. Ty pak zanechají pěknou barvu na kůži - zelenou, modrou, nebo dokonce fialovou. Nebojte se, to je normální. Ale opět, o tom později.

Jedná se o nelékařskou alternativní metodu, která svou léčivou mocí překvapila mnoho lidí po celém světě. Jinými slovy, je to jak když si na ty vaše unavené nohy na chvíli dáte horký obklad a pak se cítíte jako znovuzrození. No, tak si to představte s celým tělem a s výhodou, že vakuoterapie může být zaměřená přímo na problémové oblasti.

Vakuoterapie a já - kelímek má lásku

Já osobně jsem měla první kontakt s vakuoterapií před několika měsíci, kdy mě na ni upozornila kamarádka. Měla jsem svalové problémy ze sedavé práce a bolesti zad. A tak jsem si řekla, proč ne, vyzkoušet novou věc nemůže ublížit, že?

No a teď už moje záda ví, co je to láska. Po první seanci jsem se cítila jako nová žena. Bolesti byly pryč a já jsem opět dostala chuť jít do světa. A nejen to, můj pes Dasty byl taky velmi rád, když jsme mohli bez bolestí opět chodit na dlouhé procházky.

Celkově bych tedy řekla, že vakuoterapie mě zcela pohltila, a přestože jsem v začátcích byla skeptická, dnes jsem velmi vděčná, že jsem tomu dala šanci.

Výhody a nevýhody vakuoterapie

Je důležité zdůraznit, že vakuoterapie není pro každého. Pokud jste unavení z konvenčních metod a hledáte jiná řešení, tak by to mohla být ta pravá metoda pro vás. Má celou řadu výhod, jako je například podpora cirkulace krve, detoxikace organismu, uvolňování svalových blokád a stresu a další.

Ale také má své nevýhody. Může zanechat modřiny na pokožce, které sice po několika dnech zmizí, ale mohou být nepříjemné. A není vhodná pro lidi trpící některými onemocněními - např. kardiovaskulárními či kožními problémy.

Rozhodně bychom tedy měli vzít v úvahu obě strany - jak výhody, tak nevýhody, předtím než se rozhodneme tento alternativní způsob léčení vyzkoušet.

Vakuoterapie v praxi

Teď, když jsem vám řekla něco o výhodách a nevýhodách, pojďme se podívat na to, jak to vypadá v praxi. Jak jsem již zmínila, léčba pomocí vakuoterapie spočívá v přiložení průhledných kelímků na pokožku. Kelímky se předtím zahřejí, aby se vytvořil podtlak, a poté se na kůži přiloží.

Může to znít komplikovaně, ale ve skutečnosti je to celkem jednoduché. A nebojte, léčitelé jsou skuteční profíci a vědí přesně, co dělají, takže vám nemusí nic hrozit. Je jen důležité pamatovat na to, že se můžou objevit modřiny na místech, kde byly kelímky přiloženy.

Závěr - Můj názor na vakuoterapie

Asi jste už pochopili, že jsem velká fanynka vakuoterapie. Měla jsem na začátku své obavy, ale ty se rychle rozplynuly poté, co jsem viděla její účinky. Také si myslím, že je důležité, aby lidé věděli o všech dostupných možnostech, a to je důvod, proč jsem se rozhodla napsat tento článek.

Ale jak jsem již řekla, vakuoterapie není pro každého a je důležité vzít v úvahu všechny možné výhody a nevýhody před tím, než se rozhodnete ji zkusit. Takže pokud jste unavení z konvenčních metod léčby a hledáte něco nového a vzrušujícího, vakuoterapie může být pro vás to pravé.

Podobný příspěvek, který se vám může líbit