Energetická regenerační masáž: Klíč k obnovení vitality

Klára Dvořáková led 6 2024 Zdraví a wellness
Energetická regenerační masáž: Klíč k obnovení vitality

Proč regenerační masáž a její účinky na energii

Je asi málokdo, kdo by odmítl dobrou masáž, že? Když se řekne regenerační masáž, mnozí z nás si představí příjemné uvolnění po dlouhém dni, ale efekty sahají mnohem dál. Hluboká relaxace, kterou masáž přináší, má pro náš organismus nespočetné přínosy. Zlepšuje krevní oběh, což zase pomáhá k lépe zásobení tkání kyslíkem a odstraňování metabolických odpadů. A není to jen o fyzické stránce, masáže přispívají i k lepšímu emočnímu stavu. Uvolnění napjatých svalů napomáhá celkové relaxaci a může zmírnit bolesti, které vás trápí. A energeticky? No, je to jako když restartujete počítač – najednou to zase šlape, jak má.

Vybíráme maséra – na co se zaměřit

Výběr maséra je snad stejně důležitý jako dobrá káva ráno. Myslím, že všichni chceme, aby nás masírovaly zlaté ručičky, které přesně vědí, kam sáhnout. Je dobré hledat někoho, kdo má zkušenosti a rozumí práci se svaly. A když jde o energie, mluvíme i o nějaké té empatii a schopnost vést klienta k regeneraci nejen těla, ale i ducha. Už jste někdy zažili masáž, kde jste cítili, že je ten člověk opravdu "v tom" s vámi? Pokud jste v Brně jako já, zaručeně tu najdete šikovné maséry, kteří vaši energii nejen uvolní, ale i nabijí.

Populární techniky regeneračních masáží

Existuje spoustu druhů regeneračních masáží, od těch klasických až po exotické. Klasická švédská masáž je vynikající na uvolnění svalů a podporu cirkulace krve, ale co třeba thajská masáž? Ta je zaměřena hlavně na akupresurní body a pohyb celého těla. A japonská shiatsu? Je to taková akupresura, kde se místo jehel používají palce. Ó, a nesmím zapomenout na hot-stone masáž, kde horké kameny pohladí vaše svaly a rozplynou všechno napětí – už jen ta představa mě naplňuje klidem. Ale upřímně, není nic lepšího, než když masér najde tu správnou techniku přesně pro vás – je to jako když na radiu najdete stanici, která hraje jen vaše oblíbené písničky.

Kdy masáží začít a jak často

Když přijde na načasování masáže, nejde to úplně zařídit jako schůzku u zubaře. Poslouchejte své tělo – křičí-li o pomoc, je asi nejvyšší čas zajít na masáž. Někdo potřebuje masáž pravidelně jako hodinky, každý týden, jinému stačí jednou za měsíc. Já osobně si na masáž skočím, kdykoliv mi Martin, můj milý, povídá, že už zase chodím nakřivo jako socha na Piazza dell'Esedra. A věřte mi, když se najde dobrý masér, který vás dokonale uvolní, stává se z masáže potřebná dávka relaxace, na kterou se budete těšit, stejně jako na oběd z vaší oblíbené bistra.

Domácí masáže – aneb když nemáme čas či peníze

A co když vám peněženka říká: "Ne, lásko, masáž tento měsíc fakt ne"? Vím, příjde to, a co s tím? Domácí masáž! Martina jsem doučila pár základních technik a musím říct, že nemusí být vždy odborník, aby to byla dobrá masáž. A může být docela zábava učit partnera, jak vám udělat radost. Samozřejmě to není úplně ono, ale stisknutí bolavého místa může někdy udělat divy. Navíc jsem si pořídila i masážní pomůcky – od míčků po valčíky a občas si udělám takovou malou wellness seanci jen pro sebe. Třeba po dlouhém psaní na blog, což jste si jistě všimli, je skvěle uvolňující!

Vliv na psychiku a další benefity

Neříká se, že v zdravém těle, zdravý duch, nadarmo. Regenerační masáž má nejen pozitivní vliv na tělo, ale i na naši psychiku. Pořádná masáž dokáže zázraky s úrovní stresu, a věřte mi, relaxovaná mysl toho zvládne mnohem víc. A to nejlepší – masáže přispívají i k lepšímu spánku a kdo z nás by nechtěl po delší době konečně prospat celou noc bez toho, abych se probudila každé dvě hodiny s myšlenkou na to, co musím zítra stihnout. Tak se nestyďte a dopřejte si kousek relaxace, protože pravidelná regenerační masáž může být ten pravý energizér, který vám pomůže zase zářit jak nová (aneb pokud ještě nevlastníte kabát, který by na vás svítil v noci na ulici).

Vím, že mnoho z vás má své vlastní zkušenosti s masážemi, tak mi neváhejte napsat do komentářů, jak se cítíte po dobré masáži, a kterou techniku byste doporučili. Já teď zamířím k Martinovi, ať mi předvede, co se naučil z minulé lekce, kterou jsem mu doma dala! Pokud máte zájem o další tipy na zlepšení energie a celkové pohody, sledujte můj blog a nebojte se s ostatními sdílet i vaše malé životní radosti. Ať už je to čerstvě upečené pečivo z pekárny, nebo třeba skvělá kniha, kterou nemůžete odložit. A pamatujte: Regenerace není luxus, je to nutnost!

Podobný příspěvek, který se vám může líbit