Anticelulitidní masáže: Kompletní průvodce pro efektivní sezení

Tomáš Novotný pro 16 2023 Pěstění krásy
Anticelulitidní masáže: Kompletní průvodce pro efektivní sezení

Úvod do tajů anticelulitidní masáže

Asi každý z nás se setká ve svém životě s pojmem celulitida. Tato neoblíbená známka na kůži, kterou lidově nazýváme "pomerančová kůže", dělá své vrásky nejednomu z nás. A protože jsem vždycky zastáncem toho, že každý problém má své řešení, rozhodl jsem se dnes ponořit do světa anticelulitidní masáže. Nemusíte být ani trochu nervózní, protože pokud je to něco, co jste zvážili, nebo o tom uvažujete, tak jsem tady, abych vám podal pomocnou ruku a objasnil, jak takové sezení vypadá.

Krok první: Vybrání správného salonu a maséra

Tak jako při každé důležité životní události, je prvním, co je třeba vyřešit, vybrání toho správného salonu a maséra. Nedělejte chybu a neskočte do prvního salonu, který vám Google vyplivne na první stránce. Zeptejte se kamarádek, pročtěte recenze a nebojte se zeptat na kvalifikace a zkušenosti maséra. Pokud to ještě nevíte, máte právo vybrat si, zda chcete maséra muže či ženu – takže pokud vám to udělá pobyt příjemnější, neváhejte požádat.

Tip na výběr salonu

Já osobně bych doporučil salon, kde nechají vaší kůži v první řadě dýchat. Bez přehnaných parfémů a vůní esenciálních olejů, které by mohly maskovat tu pravou atmosféru. Žádné zbytečné světelné efekty nebo over-the-top relaxační hudba – prostě jen čistota prostředí, která hovoří za vše.

Seznámení s postupem a technikou masáže

Jakmile jste vybrali ten správný salon, masér vám objasní, jaké techniky bude během sezení používat. Anticelulitidní masáž není obyčejné hladění – je to celá škála různých metod, od hloubkového hnětení, přes cupping až po lymfatickou drenáž. Bude se soustředit na problematické oblasti, jako jsou stehna, hýždě, ale i břicho a paže. Pokud máte nějakou oblast obzvláště citlivou, nezapomeňte to masérovi říct. Což mě přivádí k dalšímu bodu – komunikace! Buďte otevření a komunikujte, je to vaše tělo a vy máte kontrolu.

Co od masáže očekávat?

Důležité je mít realistická očekávání. Ačkoliv bychom si všichni přáli zázračně hladkou kůži po prvním sezení, je třeba být trpělivý. Anticelulitidní masáže mají kumulativní efekt a výsledky se dostavují postupně. Můžete si však být jistí, že už po první návštěvě se budete cítit uvolněněji a možná si všimnete i lehkého zlepšení textury kůže.

Průběh samotné masáže

Klidná místnost, tlumené světlo a teplý olej mezi dlaněmi maséra – přesně tak bych charakterizoval začátek masáže. Masér obvykle začne pomalými, ale silnými tahy, kterými připraví vaše tělo na hlubší zpracování. Jemně, ale pevně pracuje na celulitidě a nastavuje tempo pro celou session. Je to jakoby balzámování duše, jen s tím rozdílem, že si vaše tělo prochází zážitkem hodným olympijského sportovce – nic není bez práce. A teď si řeknete: "To zní trochu bolestivě, ne?" No, byl bych lhář, kdybych tvrdil, že je to jako pohádková masáž. Jsou momenty, kdy vám skočí slza do oka, ale mé babičky vždycky říkaly, že kdo chce krásně vypadat, musí si trochu i zaplatit. A právě tady je cena v podobě občasného štípnutí.

Cítit se lépe hned první den?

Jakmile masér ukončí sezení, ten pocit úlevy je nezapomenutelný. Vaše tělo může být dočasně citlivé, ale toto je normální reakce. A víte co? Často se stane, že si ani neuvědomíte místa, která byla hodně zatížená, dokud vám profesionál neukáže, kde všechno potřebujete pomoc. Jako byste dostali novou mapu vašeho těla a s každým dalším sezením jako by se kus po kousku znovu skládala dohromady.

Po masáži – co dělat a čeho se vyvarovat

Můžu vám prozradit jeden malý trik – hydratace, hydratace a zase hydratace. Vaše tělo jako by právě prošlo těžkou fyzickou námahou a je potřeba ho opětovně hydratovat. Kromě pití vody je skvělé zůstat v klidu a dát tělu čas na regeneraci. I když se můžete cítit jako ve finále Miss Vesmír, doporučuji vyhnout se těžkým cvičením nebo horkým koupelím ihned po masáži. A taky, dávejte si pozor na soli v jídle, které by mohly přispět k retenci vody – tohle není ten správný čas na fast-foody, i když ty hranolky volají vaše jméno.

Jak správně udržet efekt masáže

Aby se vaše kůže dostala do hladší formy a vydržela v ní, je potřeba pravidelnosti a domácí péče. Doporučuju přijímat dostatečnou dávku vitamínů a minerálů, zapojovat do denního rituálu kvalitní anticelulitidní krémy a věnovat se mírné fyzické aktivitě. Pohyb je život a vaše tělo vám to bude vděčně oplácet. Prostě pohybujte se a vaše tělo se brzy dostane do formy, která vás potěší pokaždé, když se podíváte do zrcadla.

Odhodlání je klíč k úspěchu

Jistě, anticelulitidní masáže jsou úžasným způsobem, jak bojovat proti nemilovaným důlkům, ale zapomeňte na myšlenku, že jedno sezení udělá zázraky. Stejně jako u fitness nebo zdravého jídelníčku, i zde je potřeba trpělivosti a pravidelnosti. Má to však svou odměnu. Když si plánujete další sezení, účinky se začnou sčítat, tělo si zvykne na pravidelný rituál péče a vy si jednoho dne uvědomíte, že ten pomerančový vzorek není tak výrazný, jak býval.

Malý závěrečný tlacháníček na rozloučenou

Já vám to řeknu jako na špacír: anticelulitidní masáže jsou jako františkánská sezona. Můžete si užít létání mezi obláčky, ale občas vás to trochu produní. Přesto, když přistátíte zpět na zem, budete chodit výše a s lehčím krokem. Takže pokud přemýšlíte nad tím, jestli si na takovou masáž skočit, můj verdikt je jasný: rozhodně stojí za to! Pamatujte ale, že wellness cesta je maraton, ne sprint. Přejí vám, ať váš boj s pomerančovou kůží nakonec skončí sladkým vítězstvím. A teď, pokud mě omluvíte, jdu si zamluvit další sezení, protože... no jó, i blogger potřebuje relaxovat!

Podobný příspěvek, který se vám může líbit