Lymfatická masáž pro zlepšení nálady a snížení úzkosti

Libuše Hlaváčková říj 7 2023 Wellness & Léčení
Lymfatická masáž pro zlepšení nálady a snížení úzkosti

Proč je lymfatická masáž důležitá

Nemám-obvykle-na-masáže-laťku-moc-vysoko, ale lymfatická masáž mě fakt dostala. Je to záležitost, která vás doslova provětrá. Představte si, že máte doma kobercové předložky, které nikdy neprofoukáte - stane se z nich středisko bakterií, prachu a kdo ví čeho ještě. Naše těla jsou v podstatě jako tyto předložky; když nejsou pravidelně 'vyfukovány', hromadí škodliviny. Přemýšlejte o tom, jak by se vám ulevilo, kdyby se ve vašem těle nashromážděné toxiny mohly jednoduše odplavit. A to je přesně to, co udělá lymfatická masáž. Pokud cítíte, že jste zaneprázdnění, podráždění nebo jednoduše zablokovaní, čas strávený na masážním stole může být vším, co potřebujete.

Co je lymfatický systém a jak funguje

Mluvím-li o lymfě, mluvím o tekutině, která je nepostradatelnou součástí našeho těla a odvozuje nežádoucí odpad. Lymfatický systém je naše vnitřní kanalizace - čistí náš organismus a odstraňuje odpad. Rovněž je to hlavní část našeho imunitního systému a zajišťuje obranu proti infekcím. Stále si myslíte, že lymfatická masáž je něco, čemu byste se měli vyhnout? Nemyslím si.

Co očekávat od lymfatické masáže

Pokud jste zvědaví na to, jak vypadá lymfatická masáž, není důvod, proč byste se měli jakkoli bát. První věcí, kterou bych vám měla říci, je, že lymfatická masáž je jemná. Pokud jste zvyklý na deep tissue nebo sportovní masáže, budete možná překvapeni, jak jemná a lehčí tato masáž je. Představte si, jak se na vás váš mazlivý kočičí přítel pomalu a šetrně válí. Tato masáž je zaměřená na stimulaci lymfatického systému, který se nachází blízko povrchu kůže, takže není třeba hlubokého tlaku.

Nápady na domácí lymfatickou masáž

Co když vám řeknu, že můžete dosáhnout úžasných výsledků lymfatické masáže i doma? Ano, srozumitelně jste to slyšeli. I přestože je profesionální terapeut nezbytný pro maximální výsledky, můžete získat důležité výhody lymfatické masáže i doma. Potřebujete jen pár základních nástrojů a trochu trpělivosti. Ale nebojte se, je to mnohem jednodušší, než si myslíte. Následující tipy vám pomohou začít.

Vybavení pro domácí lymfatickou masáž

Vybavení pro domácí lymfatickou masáž je naštěstí jednoduché a cenově dostupné. Potřebujete jen lůžko, nebo pohovku, kde budete ležet, ručník a kvalitní masážní olej. Olej může být obyčejný olivový, ale můžete využít i speciální masážní oleje, které obsahují relaxační éterické oleje. Dále budete potřebovat něco, s čím budete masírovat. Může to být vaše ruce, masážní hůlka nebo dokonce masážní válec. Důležité je, aby byl pohyb plynulý a nijak vás nepohodil.

Postup domácí lymfatické masáže

Poté co budete mít všechno potřebné vybavení připraveno, můžete začít s samotnou masáží. Pohyb na lymfatický systém by měl být jemný a klidný. Pravidelná masáž, která není agresivní, vás donutí cítit se uvolněně a zároveň podpoří průtok lymfy. Můžete začít masáží na dolních končetinách a postupovat směrem nahoru k srdci. Následně přejděte k horním končetinám a také postupujte směrem k srdci. Nezapomeňte, že tato masáž by měla být pro vás příjemná a uklidňující. Stejně jako jsem již řekla, není třeba hlubokého tlaku. Pokud cítíte bolest, je to známka, že jste příliš silní.

Příběh z mého života

Je zde jedna příhoda z mého života, kterou bych s vámi ráda sdílela. Když jsem ještě pracovala v kanceláři u stolu, cítila jsem se často vyčerpaná a napjatá. Byl to především stres a nedostatek pohybu, co mi způsobovalo problémy se zdravím. Jeden den mi kamarádka poradila, abych vyzkoušela lymfatickou masáž. Nejdříve jsem byla skeptická. Ale nakonec jsem se rozhodla, že to zkusím. A víte co? Bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, jaké jsem kdy učinila! Po první masáži jsem se cítila jako znovuzrozená. Byla jsem plná energie a moje tělo bylo uvolněné jako nikdy předtím. Od té doby pravidelně navštěvuji lymfatické masáže a doporučila bych to každému, kdo se cítí podnapjatý a potřebuje trochu oživit svůj lymfatický systém.

Výhody lymfatické masáže pro zlepšení nálady a snížení úzkosti

Pochvalujeme si výhody lymfatické masáže pro naše tělo, ale víte, že je to také skvělá věc pro náš duševní stav? To je pravda, dámy a pánové. Tak jako tělesné cvičení pomáhá uklidnit naši mysl, lymfatická masáž může být rovněž nástrojem pro zlepšení naší nálady a snížení úzkosti. Když je naše tělo zbaveno toxických látek a naše lymfa je volně protékající, cítíme se lépe i psychicky. Takže pokud trpíte úzkostí nebo potřebujete nějakou naladu, lymfatická masáž může být něco, co by stálo za to zkusit.

Podobný příspěvek, který se vám může líbit