Jak se stát Aromaterapeutem?

Libuše Hlaváčková lis 18 2023 Vzdělání a kariéra
Jak se stát Aromaterapeutem?

Co je to aromaterapie?

V době, kdy mé dítě Radana trpěla nespavostí, jsem se prvně setkala s aromaterapií. Aromaterapie je alternativní léčebná metoda, která využívá esenciální oleje působící na tělo a mysl. Když si představíte vůni levandule, máte pocit klidu a uvolnění, že? Tak přesně takhle to funguje.

Aromaterapeut, jak se jím stát?

Protože mě tato alternativní metoda zaujala, rozhodla jsem se začít studovat a stát se certifikovanou aromaterapeutkou. Nebylo to jednoduché, ale bylo to určitě stojí za to. Proces se skládá z teoretických i praktických částí, kde se učíte o různých esenciálních olejích, jejich působení a použití.

Jaký kurz si vybrat?

Při výběru kurzu je důležité se zaměřit na kvalitu výuky. Je lepší si vybrat o něco dražší kurz od renomované školy než levný kurz, který vám neposkytne dostatek informací a zkušeností. Můj tip je tedy, abyste si před nákupem kurzu důkladně pročetli recenze a zjistili, jaké má daná škola certifikace.

Co se v kurzu naučíte?

Kromě toho, že se naučíte rozpoznávat a používat různé oleje, získáte také základní znalosti o anatomii a fyziologii člověka. Naučíte se, jak oleje působí na jednotlivé orgány a systémy v těle a jak je lze kombinovat pro dosažení nejlepších výsledků.

Praktická část výuky

Praktická část výuky je pro mě nejdůležitější. Zde se naučíte, jak správně aplikovat oleje, jak je kombinovat, jak je používat v masážních technikách a jak je bezpečně používat pro děti a těhotné ženy.

Existují nějaké povinné zkoušky?

Ano, k získání certifikátu je potřeba úspěšně absolvovat zkoušky. Zkoušky se obvykle skládají z teoretické a praktické části. Teoretická část testuje vaše znalosti o olejích a jejich působení, zatímco praktická část testuje vaše dovednosti při aplikaci olejů.

Moje zkušenost

Na začátku byla studia náročná. Učení se nebylo jednoduché, ale s každým dnem se mi to líbilo více a více. Byla to úžasná cesta objevování nových vůní, jejich účinků na tělo a duši. A teď, když už jsem certifikovaná aromaterapeutka, mám radost, že mohu své znalosti předávat dál.

Aromaterapie jako součást mého života

Od doby, kdy jsem se stala aromaterapeutkou, si nemohu představit život bez esenciálních olejů. Používám je každý den – ať už pro zklidnění mysli, pro podporu spánku, nebo pro zvýšení koncentrace při práci. Zkrátka, aromaterapie se pro mě stala neoddělitelnou součástí mého života.

Radím vám...

Chcete-li se stát aromaterapeutem, je důležité si uvědomit, že to vyžaduje značnou dávku odhodlání a věnování. Ale pokud vás to baví a máte chuť se neustále učit a zdokonalovat, jste na správné cestě! A mohu vám slíbit, že to stojí za to.

Podobný příspěvek, který se vám může líbit