Dornova metoda a trávicí systém: Kompletní průvodce pro zdraví a vitalitu

Klára Dvořáková led 14 2024 Zdraví a životní styl
Dornova metoda a trávicí systém: Kompletní průvodce pro zdraví a vitalitu

Úvod do Dornovy metody

Dornova metoda je manuální terapie, která se zaměřuje na korekci disbalance a špatného postavení páteře a kloubů. Metoda byla pojmenována po jejím zakladateli Dieteru Dornovi a stala se populární zejména v Německu a okolních zemích. Principem je jemná manipulace, která se opírá o spolupráci mezi terapeutem a klientem.

Jednoznačně, správné postavení kostí a kloubů má příznivý dopad na celý organismus, včetně trávicího systému. Proto nebude překvapením, že Dornova metoda může být výborným pomocníkem i když vás trápí žaludeční potíže nebo jiné problémy spojené s trávením. Ale jak to vlastně funguje? No, podíváme se na to společně!

Principy Dornovy metody a trávicí systém

Spojitost mezi trávením a stavem naší páteře může na první pohled vypadat jako záhada. Páteř je přece jen na první pohled docela daleko od žaludku nebo střev, že? No, ne tak úplně. Každý obratel má spojení s určitou částí těla, včetně orgánů trávicího systému, prostřednictvím nervové soustavy.

Představte si to jako telefonní síť, kde pokud je někde vadný kabel, signál se dostane s poruchou nebo vůbec. Páteřní sloupec při špatném postavení může tedy přenášet vadné signály do trávicích orgánů a způsobovat nejrůznější nepříjemnosti. Korigováním polohy obratlů Dornova metoda pomáhá opravit tyto

Podobný příspěvek, který se vám může líbit